تست مواد در لابراتوار های وزارت فوایدعامه از ۴ نوع به ۴۰ نوع افزایش یافته است

media_admin
سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۳:۴۷
تست مواد در لابراتوار های وزارت فوایدعامه از ۴ نوع به ۴۰ نوع افزایش یافته است

وزارت فوایدعامه بعد از حاکمیت ا.ا.ا، به منظور تطبیق باکیفیت پروژه ها؛ وسایل و ماشینری غیر فعال ریاست لابراتوارها را ترمیم و دو باره فعال نموده است و برای تجهیز بیشتر لابراتوار این وزارت بعضی وسایل و تجهیزات از خارج کشور خریداری نموده است که در نتیجه آن تست مواد از ۴ نوع به ۴۰ نوع افزایش یافته است. 

وزارت فواید عامه بر علاوه تست مواد در زون مرکز (کابل)، در سال روان هجری شمسی، در زون های کندهار و هرات لابراتوارها را فعال نموده و قرار است لابراتوار های زون ننگرهار، بلخ، پکتیا و کندز در آینده فعال گردد. 

اکنون در لابراتوار های وزارت فواید عامه تست مواد ساختمانی مانند؛ قیر، سمنت، خاک، اسفالت، کانکرت، جغل، سنگ و دیگر مواد ساختمانی آزمایش می‌شود. 

همچنان به تعداد پنج تن از انجنیران تخنیکی ریاست های مختلف این وزارت برای مدت ١٥ روز به منظور تریننک در بخش لابراتوارها به کشور ایران فرستاده شده است. 

قابل ذکر است؛ با فعال شدن این لابراتوار ها در قسمت ازمایش (تست) مواد اولیه ساختمانی سهولت ایجاد شده و در بهبود کیفیت بهتر پروژه ها مفید واقع خواهد شد.
 

.

5 months 3 weeks ago

.

.
aa

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۲/۱/۹ - ۱۲:۲۰
Background image

فراه: کار یک پروژه حفظ و مراقبتی به ارزش بیشتر از ۳۰ میلیون افغانی در ولایت فراه تکمیل گردید

کار اعمار ۲ کیلومتر دیوار محافظتی، ترمیم اساسی ۱.۷ کیلومتر سرک آسفالت و ۶ پایه پلچک، مسیر شاهراه فراه – فراه‌رود که به ارزش بیشتر از ۳۰.۹ میلیون افغانی میان وزارت فوایدعامه و شرکت. . .

چهارشنبه ۱۴۰۲/۱/۹ - ۱۲:۱۶
Background image

وضعیت شاهراه سالنگ‌ها

هوا ‌در شاهراه سالنگها امروز ابری می باشد و در بعضی قسمت ها این شاهراه برف باری جریان دارد، وسایط مسافربری دو طرفه و وسایط باربری از جنوب به شمال در حرکت می باشند که در طول روز برای. . .

دوشنبه ۱۴۰۲/۱/۷ - ۱۱:۵۰
Background image

وضعیت امروز شاهراه سالنگ ها:

امروز در سالنگ شمالی هوا نیمه ابری و در سالنگ جنوبی هوا آفتابی است و شاهراه متذکره بروی ترافیک باز می‌باشد.

اکنون وسایط مسافر بری دوطرفه و وسایط باربری از شمال به جنوب در حال حرکت. . .

BACK TO NEWS