تست مواد در لابراتوار های وزارت فوایدعامه از ۴ نوع به ۴۰ نوع افزایش یافته است

media_admin
سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۳:۴۷
تست مواد در لابراتوار های وزارت فوایدعامه از ۴ نوع به ۴۰ نوع افزایش یافته است

وزارت فوایدعامه بعد از حاکمیت ا.ا.ا، به منظور تطبیق باکیفیت پروژه ها؛ وسایل و ماشینری غیر فعال ریاست لابراتوارها را ترمیم و دو باره فعال نموده است و برای تجهیز بیشتر لابراتوار این وزارت بعضی وسایل و تجهیزات از خارج کشور خریداری نموده است که در نتیجه آن تست مواد از ۴ نوع به ۴۰ نوع افزایش یافته است. 

وزارت فواید عامه بر علاوه تست مواد در زون مرکز (کابل)، در سال روان هجری شمسی، در زون های کندهار و هرات لابراتوارها را فعال نموده و قرار است لابراتوار های زون ننگرهار، بلخ، پکتیا و کندز در آینده فعال گردد. 

اکنون در لابراتوار های وزارت فواید عامه تست مواد ساختمانی مانند؛ قیر، سمنت، خاک، اسفالت، کانکرت، جغل، سنگ و دیگر مواد ساختمانی آزمایش می‌شود. 

همچنان به تعداد پنج تن از انجنیران تخنیکی ریاست های مختلف این وزارت برای مدت ١٥ روز به منظور تریننک در بخش لابراتوارها به کشور ایران فرستاده شده است. 

قابل ذکر است؛ با فعال شدن این لابراتوار ها در قسمت ازمایش (تست) مواد اولیه ساختمانی سهولت ایجاد شده و در بهبود کیفیت بهتر پروژه ها مفید واقع خواهد شد.
 

10 months 4 weeks ago

.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۳/۱/۲۹ - ۱۱:۳۳
Background image

نورستان

از اثر بارش برف و باران در روز های گذشته و جاری شدن سیلاب ها، لغزش کوه و برف کوچ در ولایت نورستان؛ سرک کنر – نورستان و شماری از مسیرها به گونه‌ی موقت بروی ترافیک مسدود گردیده بود که. . .

دوشنبه ۱۴۰۳/۱/۲۷ - ۸:۳۴
Background image

وضعیت عمومی شاهراه و سرک‌های کشور

شاهراه سالنگ‌ها؛ امروز در سالنگ ها هوا ابری است، در سالنگ جنوبی احتمال بارش باران و در سالنگ شمالی احتمال بارش برف می برود و ساحه تونل برف باری خفیف جریان دارد و تردد وسایط مسافربری. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۱/۱۴ - ۱۳:۲۰
Background image

شماری از شاهراه ها و سرک های کشوراز وجود مواد رسوبی پاک کاری گردید

به اساس رهنمایی محترم الحاج ملا محمد عیسی ثانی سرپرست وزارت فواید عامه پرسونل ولایتی وزارت فواید عامه آماده گی کامل دارند تا شاهراه ها و سرک هارا از وجود مواد رسوبي پاک کاری نمايند.
پنج. . .

BACK TO NEWS