سرپرست جدید وزارت فواید عامه معرفی گردید

media_admin
سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۲:۳۶
سرپرست جدید وزارت فواید عامه معرفی گردید

به اساس حکم عالیقدر امیر المؤمنین شیخ القرآن و الحدیث مولوی هبت الله آخندزاده حفظ الله، الحاج ملا محمد عیسی ثانی به حیث سرپرت جدید وزارت فواید عامه تعیین و امروز طی مراسم از سوی شیخ الحدیث مولوی نورالحق انور؛ رئیس عمومی اداره امور به کارمندان وزارت فواید عامه معرفی و به کار آغاز نمود. 
دراین مراسم نخست مشاور حقوقی وزارت فواید عامه فرمان عالیقدر امیرالمؤمینین در مورد تعیین سرپرست جدید وزارت را قرأت نموده و افزود، از آغاز حاکمیت ا،ا،ا وزارت فواید عامه كاري هاي اساسي انجام داده است که از آن جمله می توان از شروع کار شماری از پروژه های سرکسازی، اصلاحات اساسی در تشکیلات وزارت، هماهنگی بیشتر میان ریاست های ولایتی و استرداد دوباره ملکیت های غصب شده وزارت یاد آوری نمود.
سپس مولوی حمید الله مصباح سخنګوی این وزارت صحبت نموده و در مورد فعالیت ها و دست آورد های این وزارت چنین ګفت:  کار حدود ٥٥٥ پروژه در نقاط مختلف کشور از سوی وزارت فواید عامه تطبیق شده و کار شماری از آنها جریان دارد که از میان آن کار ترمیم ٣٠ کیلومتر شاهراه سالنګ، کابل ۔ کندهار، کندهار ۔ ارزګان، معروف ۔ ارغستان و کار ترمیم و باز سازی شاهراه ارزګان ۔ دهراود یاد آوری نمود.
وی همچنان ګفت: پس از حاکمیت ا،ا،ا صدها جریب زمین غصب شده این وزارت استرداد، حدود ٢٧٠میلیون افغانی از سوی ریاست ترازو ها جمع آوری و به بودجه ملی سپرده شده است. سخنگوی وزارت اضافه کرد که لابراتوار های این وزارت دو باره فعال شده است و هچنین در حدود ٤٠٠ بست مسلکی این وزارت از طریق رقابت آزاد به اعلان سپرده شده که افراد شایسته و مسلکی استخدام شده اند. 
در ادامه شیخ الحدیث مولوی نورالحق انور ریس عمومی اداره امور صحبت نمود، ګفت: تمام تعیینات و مقرری ها ا،ا مطابق اصول وشرعیت می باشد و زیر چتر نظام اسلامی خدمات به تمام هموطنان عزیز بدون تبعیض و تعصب یک سان می باشد. وی اضافه کرد، استرداد ملکیت های غصب شده از نزد غاصبین ادامه دارد و کشت مواد مخدر و استفاده آن به صفر تقرب نموده است.
در این برنامه، ملا محمد عیسی ثانی سرپرست جدید التقرر وزارت فواید عامه صحبت نموده و از  کارمندان وزارت خواست توجه به مسؤلیت های خود داشته باشند و به وجه احسن کار های خود را انجام دهند.
محترم ملا محمد عیسی ثانی اضافه نمود: برنامه ها و پلان های نیمه تمام وزیر پیشین تکمیل می نماید و مطابق پلان که از قبل تعیین شده است به فعایت های خود ادامه خواهد داد.
 
در اخیر برنامه، محترم مولوی عبدالکریم فاتح معین تخنیکی وزارت فواید عامه صحبت نموده و نظام اسلامی را نتیجه قربانی ها دانسته و ګفت تحکیم و نگهداری از این نظام مسؤلیت همه است، وی همچنان افزود دراین نظام کار کردن و انجام وظیفه در نزد خداوند متعال با عبادت و جهاد برابر است.

.

5 months 3 weeks ago

.

.
aa

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۲/۱/۹ - ۱۲:۲۰
Background image

فراه: کار یک پروژه حفظ و مراقبتی به ارزش بیشتر از ۳۰ میلیون افغانی در ولایت فراه تکمیل گردید

کار اعمار ۲ کیلومتر دیوار محافظتی، ترمیم اساسی ۱.۷ کیلومتر سرک آسفالت و ۶ پایه پلچک، مسیر شاهراه فراه – فراه‌رود که به ارزش بیشتر از ۳۰.۹ میلیون افغانی میان وزارت فوایدعامه و شرکت. . .

چهارشنبه ۱۴۰۲/۱/۹ - ۱۲:۱۶
Background image

وضعیت شاهراه سالنگ‌ها

هوا ‌در شاهراه سالنگها امروز ابری می باشد و در بعضی قسمت ها این شاهراه برف باری جریان دارد، وسایط مسافربری دو طرفه و وسایط باربری از جنوب به شمال در حرکت می باشند که در طول روز برای. . .

دوشنبه ۱۴۰۲/۱/۷ - ۱۱:۵۰
Background image

وضعیت امروز شاهراه سالنگ ها:

امروز در سالنگ شمالی هوا نیمه ابری و در سالنگ جنوبی هوا آفتابی است و شاهراه متذکره بروی ترافیک باز می‌باشد.

اکنون وسایط مسافر بری دوطرفه و وسایط باربری از شمال به جنوب در حال حرکت. . .

BACK TO NEWS